U.S. National Weather Service (NOAA NWS) U.S. weather forecast block (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Weather
uk: Погода

en: Display units
uk: Одиниці вимірювань

en: N/A
uk: Н/Д

en: You can specify which units should be used for displaying the data.
uk: Ви можете вибрати одиниці виміру, які будуть використовуватися для відображення даних.

en: Temperature
uk: Температура

en: Celsius
uk: Цельсія

en: Fahrenheit
uk: Фаренгейт

en: Latitude
uk: Широта

en: Longitude
uk: Довгота

en: Display name
uk: Назва

en: Weather Forecast
uk: Прогноз погоди

en: Default location
uk: Типове розташування
