Open Atrium Base Theme (7.x-2.0-alpha1) - en to bo translation catalogue (39 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Search
bo: འཚོལ

en: Help
bo: རོགས་རམ

en: Open
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: active
bo: སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་པ

en: Text color
bo: ཡིག་གེའི་ཁ་དོག

en: Navigation
bo: ཕྱོགས་སྟོན

en: ‹ previous
bo: ‹ སྔོན་མ

en: next ›
bo: འོག་མ ›

en: Link color
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་དོག

en: Permission
bo: སྤྱོད་དབང

en: Show descriptions
bo: གསལ་བཤད་འཆར་བ

en: « first
bo: « ངོས་དང་པོ

en: last »
bo: ངོས་རྗེས་མ »

en: Skip to main content
bo: ནང་དོན་གཙོ་བོའི་སྟེང་དུ་སྐྱོད་པ

en: Expand layout to include descriptions.
bo: བཟོ་བཀོད་རྒྱ་བསྐྱེད་ནས་གསལ་བཤད་སྟོན་པ།

en: Hide descriptions
bo: གསལ་བཤད་སྦས་པ

en: Compress layout by hiding descriptions.
bo: བཟོ་བཀོད་སྡུད་སྒྲིག་བྱས་ནས་གསལ་གཤད་སྦས་པ།

en: Primary tabs
bo: རྩ་བའི་ཤོག་བྱང

en: Secondary tabs
bo: ཤོག་བྱང་ཕལ་བ

en: Add new content
bo: ནང་དོན་གསར་བ་ཁ་སྣོན་བྱེད

en: @current of @max
bo: @max་ནས་@current

en: Search form
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་གནས

en: Slate
bo: རྡོ་ལེབ

en: Status message
bo: གནས་སྟངས་ཀྱི་བརྡ་འཕྲིན

en: Main background
bo: རྒྱབ་ལྗོངས་གཙོ་བོ

en: Sidebar background
bo: ཟུར་སྒྲོམ་གི་རྒྱབ་ལྗོངས

en: Sidebar borders
bo: ཟུར་སྒྲོམ་གི་མཐའ་སྒྲོམ

en: Footer background
bo: ཤོག་མཇུག་གི་རྒྱབ་ལྗོངས

en: Plum
bo: ཤིང་འབྲས་མེན་མདོག

en: Header background
bo: མགོ་ཤོག་གི་རྒྱབ་ལྗོངས།

en: Title and slogan
bo: ཁ་བྱང་དང་འབོད་ཚིག

en: Firehouse
bo: མེ་མདངས

en: Ice
bo: ཆབ་རོམ
