Open Atrium Base Theme (7.x-2.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (49 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Content
hu: Tartalom

en: Search
hu: Keresés

en: Help
hu: Súgó

en: Open
hu: Nyitott

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Menu
hu: Menü

en: Footer
hu: Lábléc

en: Filter
hu: Szűrő

en: active
hu: aktív

en: Text color
hu: Szövegszín

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Theme Settings
hu: Sminkbeállítások

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Show descriptions
hu: Leírások megjelenítése

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Expand layout to include descriptions.
hu: Bővített megjelenítés leírásokkal.

en: Hide descriptions
hu: Leírások elrejtése

en: Compress layout by hiding descriptions.
hu: Tömörebb megjelenítés a leírások elrejtésével.

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: done
hu: kész

en: Warning message
hu: Figyelmeztető üzenet

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Add new content
hu: Új tartalom hozzáadása

en: Pause
hu: Szünet

en: Play
hu: Lejátszás

en: @current of @max
hu: @current / @max

en: Search form
hu: Keresés űrlap

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Main background
hu: Általános háttér

en: Sidebar background
hu: Oldalsáv háttere

en: Sidebar borders
hu: Oldalsáv keretei

en: Footer background
hu: Lábléc háttere

en: Plum
hu: Szilva

en: Header background
hu: Fejléc háttere

en: Title and slogan
hu: Cím és jelmondat

en: Firehouse
hu: Tűzoltóság

en: Ice
hu: Jég

[ctx: date_nav]
en: Next
hu: Következő

en: Drupal is a registered trademark of Dries Buytaert.
hu: A Drupal márkanév Dries Buytaert bejegyzett védjegye.

en: Bootstrap (default)
hu: Bootstrap (alapértelmezés szerinti)

en: Add existing content
hu: Létező tartalom hozzáadása
