Open Atrium Base Theme (7.x-2.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (46 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Content
ru: Содержимое

en: Search
ru: Поиск

en: Help
ru: Справка

en: Open
ru: Открыть

en: Add
ru: Добавить

en: Menu
ru: Меню

en: Footer
ru: Подвал

en: Filter
ru: Фильтр

en: active
ru: активно

en: Text color
ru: Цвет текста

en: Navigation
ru: Навигация

en: Theme Settings
ru: Настройки темы

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Link color
ru: Цвет ссылок

en: Blue Lagoon
ru: Голубая лагуна

en: Permission
ru: Право доступа

en: Show descriptions
ru: Показать описания

en: Copyright
ru: Авторские права (Copyright)

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: Skip to main content
ru: Перейти к основному содержанию

en: Expand layout to include descriptions.
ru: Развернуть блок для отображения описания.

en: Hide descriptions
ru: Скрыть описания

en: Compress layout by hiding descriptions.
ru: Свернуть блок для сокрытия описания.

en: Error message
ru: Сообщение об ошибке

en: done
ru: готово

en: Warning message
ru: Предупреждение

en: Primary tabs
ru: Главные вкладки

en: Secondary tabs
ru: Дополнительные вкладки

en: Add new content
ru: Добавить новый материал

en: Pause
ru: Пауза

en: Play
ru: Играть

en: @current of @max
ru: @current из @max

en: Search form
ru: Форма поиска

en: Status message
ru: Статус

en: Main background
ru: Основной фон

en: Sidebar background
ru: Фон боковой колонки

en: Sidebar borders
ru: Рамка боковой панели

en: Footer background
ru: Фон подвала

en: Header background
ru: Фон заголовка

en: Title and slogan
ru: Заголовок и девиз

en: Ice
ru: Лёд

en: Forest
ru: Лес

[ctx: date_nav]
en: Next
ru: Следующий
