Open Atrium Base Theme (7.x-2.0) - en to he translation catalogue (43 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Content
he: תוכן

en: Search
he: חיפוש

en: Help
he: עזרה

en: Open
he: פתוח

en: Add
he: הוספה

en: Menu
he: תפריט

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Filter
he: סינון

en: active
he: פעיל

en: Text color
he: צבע הטקסט

en: Navigation
he: ניווט

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Link color
he: צבע קישור

en: Permission
he: הרשאה

en: Show descriptions
he: הצגת תאורים

en: Copyright
he: זכויות יוצרים

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Skip to main content
he: דילוג לתוכן העיקרי

en: Expand layout to include descriptions.
he: הרחבת פריסה כדי לכלול תיאורים

en: Hide descriptions
he: הסתרת התאורים

en: Compress layout by hiding descriptions.
he: כווץ תצוגה על-ידי הסתרת תאורים.

en: Error message
he: הודעת שגיאה

en: done
he: הושלם

en: Warning message
he: הודעת אזהרה

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Add new content
he: יצירת תוכן חדש

en: Pause
he: עצירה

en: @current of @max
he: @current מתןך @max

en: Search form
he: טופס חיפוש

en: Slate
he: צפחה

en: Status message
he: הודעת סטטוס

en: Main background
he: רקע ראשי

en: Sidebar background
he: רקע איזור צידי

en: Sidebar borders
he: גבולות איזור צידי

en: Footer background
he: רקע כותרת תחתונה

en: Plum
he: שזיף

en: Title and slogan
he: כותרת וסלוגן

en: Firehouse
he: תחנת כיבוי אש

en: Ice
he: קרח
