Open Atrium Base Theme (7.x-2.0) - en to hr translation catalogue (38 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Content
hr: Sadržaj

en: Search
hr: Pretraga

en: Help
hr: Pomoć

en: Open
hr: Otvoreno

en: Add
hr: Dodaj

en: Menu
hr: Izbornik

en: Footer
hr: Podnožje

en: Filter
hr: Pročisti

en: active
hr: aktivan

en: Text color
hr: Boja teksta

en: Navigation
hr: Navigacija

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Link color
hr: Boja poveznice

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: Show descriptions
hr: Prikaži opise

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: Skip to main content
hr: Skoči na glavni sadržaj

en: Expand layout to include descriptions.
hr: Proširi obrazac tako da sadrži i opise.

en: Hide descriptions
hr: Sakrij opise

en: Compress layout by hiding descriptions.
hr: Sažmi prikaz sakrivši opise.

en: Error message
hr: Poruka greške

en: done
hr: gotovo

en: Warning message
hr: Poruka upozorenja

en: Primary tabs
hr: Primarne oznake

en: Secondary tabs
hr: Sekundarne oznake

en: Add new content
hr: Dodaj novi sadržaj

en: Pause
hr: Zaustavi

en: @current of @max
hr: @current od @max

en: Search form
hr: Obrazac pretrage

en: Status message
hr: Poruka statusa

en: Main background
hr: Glavna pozadina

en: Sidebar background
hr: Pozadina stupca

en: Sidebar borders
hr: Rubovi stupaca

en: Footer background
hr: Pozadina podnožja

en: Title and slogan
hr: Naziv i slogan
