Open Atrium Base Theme (7.x-2.1) - en to ku translation catalogue (35 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Search
ku: گەڕان

en: Help
ku: یارمەتی

en: Open
ku: کراوە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: Menu
ku: پێڕست

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: active
ku: چالاکە

en: Text color
ku: ڕه‌نگی نووسین

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: ‹ previous
ku: پێشتر ‹

en: next ›
ku: دواتر ›

en: Link color
ku: ڕەنگی بەستەر

en: Permission
ku: مۆڵەت پێدان

en: Show descriptions
ku: زانیاریی زیاتر پیشان بدە

en: « first
ku: سەرەتا «

en: last »
ku: کۆتا »

en: Skip to main content
ku: بازبدە بۆ ناوەڕۆکی سەرەکی

en: Hide descriptions
ku: شاردنەوەی دەربارەکان

en: Error message
ku: هەڵەپەیام

en: done
ku: تەواوبوو

en: Warning message
ku: پەیامی ئاگاداری

en: Add new content
ku: ناوەڕۆکی نوێ زیادبکە

en: Search form
ku: فۆرمی گەڕان

en: Slate
ku: بەردەڕەش

en: Status message
ku: پەیامی ڕەوش

en: Main background
ku: پاشبنەمای سەرەکی

en: Sidebar background
ku: پاشبنەمای لاپارچە

en: Sidebar borders
ku: سنووری لاپارچە

en: Plum
ku: هەڵووژە

en: Title and slogan
ku: ناونیشان و دروشم

en: Firehouse
ku: بنکەی ئاگرکوژێنەوە

en: Ice
ku: بەفر
