Open Atrium Base Theme (7.x-2.2) - en to ar translation catalogue (42 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: Search
ar: بحث

en: Help
ar: المساعدة

en: Open
ar: مفتوح

en: Add
ar: إضافة

en: Menu
ar: القائمة

en: Footer
ar: التذييل

en: Filter
ar: انتقاء

en: active
ar: نشط

en: Text color
ar: لون النص

en: Navigation
ar: الإبحار

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Link color
ar: لون الروابط

en: Permission
ar: الصلاحية

en: !title !required
ar: ‏!title ‏!required

en: Show descriptions
ar: عرض الأوصاف

en: Copyright
ar: جميع الحقوق محفوظة

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Expand layout to include descriptions.
ar: تمديد النسق ليتضمن الأوصاف.

en: Hide descriptions
ar: إخفاء الأوصاف

en: Compress layout by hiding descriptions.
ar: ضغط النسق بإخفاء الأوصاف.

en: Error message
ar: رسالة الخطأ

en: done
ar: تم

en: Warning message
ar: رسالة التحذير

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: Add new content
ar: إضافة محتوى جديد

en: Search form
ar: استمارة البحث

en: Slate
ar: اللوح

en: Status message
ar: رسالة الحالة

en: Main background
ar: الخلفية الرئيسية

en: Sidebar background
ar: خلفية العمود الجانبي

en: Sidebar borders
ar: إطار العمود الجانبي

en: Footer background
ar: خلفية حاشية الصفحة

en: Plum
ar: الخوخ

en: Title and slogan
ar: العنوان والشعار

en: Firehouse
ar: محطة الإطفاء

en: Ice
ar: الجليد
