Open Atrium Base Theme (7.x-2.2) - en to tr translation catalogue (43 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Content
tr: İçerik

en: Search
tr: Ara

en: Help
tr: Yardım

en: Open
tr: Açık

en: Add
tr: Ekle

en: Menu
tr: Menü

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Filter
tr: Süzgeç

en: active
tr: etkin

en: Text color
tr: Yazı rengi

en: Navigation
tr: Gezinti

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Link color
tr: Bağlantı rengi

en: Blue Lagoon
tr: Mavi Lagün

en: Permission
tr: İzinler

en: Show descriptions
tr: Açıklamaları göster

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Expand layout to include descriptions.
tr: Açıklamaları içeren daha geniş bir görünüm üretir.

en: Hide descriptions
tr: Açıklamaları gizle

en: Compress layout by hiding descriptions.
tr: Açıklamaları gizleyerek daha kompakt bir görünüm oluşturur.

en: Error message
tr: Hata mesajı

en: done
tr: tamam

en: Warning message
tr: Uyarı mesajı

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Add new content
tr: Yeni içerik ekle

en: Pause
tr: Geçici olarak durdur

en: @current of @max
tr: toplam @max içinde @current

en: Search form
tr: Arama formu

en: Status message
tr: Durum mesajı

en: Main background
tr: Ana arkaplan

en: Sidebar background
tr: Yan sütun arkaplanı

en: Sidebar borders
tr: Yan sütun çerçeveleri

en: Footer background
tr: Altbilgi arkaplanı

en: Header background
tr: Üstbilgi arka planı

en: Title and slogan
tr: Başlık ve slogan

[ctx: date_nav]
en: Next
tr: Sonraki

en: Drupal is a registered trademark of Dries Buytaert.
tr: Drupal, Dries Buytaert adına tescilli bir markadır.
