Open Atrium Base Theme (7.x-2.5) - en to sv translation catalogue (46 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Content
sv: Innehåll

en: Search
sv: Sök

en: Help
sv: Hjälp

en: Open
sv: Öppen

en: Add
sv: Lägg till

en: Menu
sv: Meny

en: Footer
sv: Sidfot

en: Filter
sv: Filtrera

en: active
sv: aktiv

en: Text color
sv: Textfärg

en: Navigation
sv: Navigering

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: Link color
sv: Länkfärg

en: Blue Lagoon
sv: Blå lagun

en: Permission
sv: Behörighet

en: Show descriptions
sv: Visa beskrivningar

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: Expand layout to include descriptions.
sv: Utöka utformningen så den innehåller beskrivningar.

en: Hide descriptions
sv: Dölj beskrivningar

en: Compress layout by hiding descriptions.
sv: Komprimera utformning genom att dölja beskrivningar.

en: Error message
sv: Felmeddelande

en: done
sv: färdig

en: Warning message
sv: Varningsmeddelande

en: Primary tabs
sv: Primära flikar

en: Secondary tabs
sv: Sekundära flikar

en: Add new content
sv: Lägg till nytt innehåll

en: Pause
sv: Pausa

en: Play
sv: Spela upp

en: @current of @max
sv: @current av @max

en: Search form
sv: Sökformulär

en: Slate
sv: Skiffer

en: Status message
sv: Statusmeddelande

en: Main background
sv: Huvudbakgrund

en: Sidebar background
sv: Bakgrund för sidospalt

en: Sidebar borders
sv: Kant för sidospalt

en: Footer background
sv: Sidfotens bakgrund

en: Plum
sv: Plommon

en: Title and slogan
sv: Titel och slogan

en: Firehouse
sv: Brandstation

en: Ice
sv: Is

en: Forest
sv: Skog

[ctx: date_nav]
en: Next
sv: Nästa
