Open Atrium Base Theme (7.x-2.8) - en to vi translation catalogue (39 entries)

en: Home
vi: Nhà

en: Content
vi: Nội dung

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Help
vi: Trợ giúp

en: Open
vi: Mở

en: Add
vi: Thêm

en: Footer
vi: Phần chân

en: Filter
vi: Lọc

en: active
vi: hoạt động

en: Text color
vi: Màu chữ

en: Navigation
vi: Điều hướng

en: ‹ previous
vi: ‹ trước

en: next ›
vi: sau ›

en: Link color
vi: Màu liên kết

en: Permission
vi: Quyền

en: Show descriptions
vi: Trình bày các phần mô tả

en: Copyright
vi: Bản quyền

en: « first
vi: « đầu

en: last »
vi: cuối »

en: Skip to main content
vi: Nhảy đến nội dung

en: Expand layout to include descriptions.
vi: Mở rộng bố cục để thêm phần mô tả.

en: Hide descriptions
vi: Ẩn các phần mô tả

en: Compress layout by hiding descriptions.
vi: Nén giao diện bằng cách giấu nội dung mô tả.

en: Error message
vi: Thông báo lỗi

en: done
vi: hoàn tất

en: Warning message
vi: Cảnh báo

en: Primary tabs
vi: Tab chính

en: Secondary tabs
vi: Thẻ phụ

en: Add new content
vi: Thêm nội dung

en: Pause
vi: Tạm dừng

en: Play
vi: Phát

en: @current of @max
vi: @current trên @max

en: Search form
vi: Biểu mẫu tìm kiếm

en: Status message
vi: Thông báo tình trạng

en: Main background
vi: Màu nền phần nội dung chính

en: Sidebar background
vi: Màu nền thanh bên

en: Sidebar borders
vi: Đường viền thanh bên

en: Footer background
vi: Màu nền phần chân

en: Title and slogan
vi: Tiêu đề và khẩu hiệu
