Open Atrium Base Theme (7.x-2.9) - en to uk translation catalogue (50 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Content
uk: Вміст

en: Search
uk: Пошук

en: Help
uk: Довідка

en: Open
uk: Відкрито

en: Add
uk: Додати

en: Menu
uk: Меню

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Filter
uk: Фільтр

en: active
uk: активне

en: Text color
uk: Колір тексту

en: Navigation
uk: Навіґація

en: Theme Settings
uk: Настроювання Шаблону

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Link color
uk: Колір посилання

en: Blue Lagoon
uk: Блакитна лагуна

en: Permission
uk: Повноваження

en: Show descriptions
uk: Показати описи

en: Copyright
uk: Авторські права

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Expand layout to include descriptions.
uk: Розгорнути таблицю, щоб показати описи.

en: Hide descriptions
uk: Приховати описи

en: Compress layout by hiding descriptions.
uk: Зменшити таблицю приховавши описи.

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: done
uk: зроблено

en: Warning message
uk: Попереджувальне повідомлення

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Add new content
uk: Додати новий матеріал

en: Pause
uk: Призупинити

en: Play
uk: Відтворити

en: @current of @max
uk: @current з @max

en: Search form
uk: Пошукова форма

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Main background
uk: Основне тло

en: Sidebar background
uk: Фон бічної панелі

en: Sidebar borders
uk: Межі бічної панелі

en: Footer background
uk: Тло нижнього колонтитулу

en: Plum
uk: Слива

en: Header background
uk: Фон верхнього колонтитулу

en: Title and slogan
uk: Заголовок і гасло

en: Forest
uk: Ліс

[ctx: date_nav]
en: Next
uk: Наст

en: Content background
uk: Тло вмісту

en: Step @current of @total
uk: Крок @current з @total

en: Step @step
uk: Крок @step

en: The directory "!directory" was not found.
uk: Каталог "!directory" не знайдено.
