Open Atrium Core (7.x-2.01) - en to fa translation catalogue (71 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Image size
fa: اندازه تصویر

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Delete
fa: حذف

en: Private
fa: خصوصی

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Group
fa: گروه

en: Subscribe to group
fa: مشترک شدن در گروه

en: Unsubscribe from group
fa: لغو اشتراک از گروه

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Public
fa: عمومی

en: Login
fa: ورود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Summary
fa: خلاصه

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Section
fa: بخش

en: Menu
fa: منو

en: Posted by
fa: ارسال شده توسط

en: Picture
fa: تصویر

en:  in
fa:  در

en: User
fa: کاربر

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Node
fa: محتوا

en: Panels
fa: پنل‌ها

en: Added
fa: اضافه شده

en: Footer
fa: پاورقی

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Normal
fa: عادی

en: blocked
fa: مسدود شده

en: Domain
fa: دامنه

en: Members
fa: اعضا

en: Appearance
fa: ظاهر

en: Users
fa: کاربران

en: Close
fa: بستن

en: Operation
fa: عملکرد

en: Notifications
fa: اطلاع‌رسانی‌ها

en: Logout
fa: خروج

en: Full
fa: کامل

en: Pending
fa: معلق

en: Today
fa: امروز

en: Log out
fa: خروج

en: Blocked
fa: مسدود شده

en: Style
fa: سبک

en: User name
fa: نام کاربری

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Menus
fa: منوها

en: Edit profile
fa: ویرایش پروفایل

en: <None>
fa: <هیچکدام>

en: Space
fa: فاصله

en: Private group
fa: گروه خصوصی

en: 1 user | @count users
fa[0]: 1 کاربر
fa[1]: @count کاربر

en: About
fa: درباره

en: Custom format
fa: قالب‌بندی سفارشی

en: Admin
fa: مدیر

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Custom formats
fa: قالب‌های سفارشی

en: Show links
fa: نمایش پیوند‌ها

en: Blocked users
fa: کاربران مسدود شده

en: Block user
fa: مسدود کردن کاربر

en: You are the group manager
fa: شما مدیر گروه هستید
