Open Atrium Core (7.x-2.06) - en to bn translation catalogue (32 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Image size
bn: ছবির আকার

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Summary
bn: সারসংক্ষেপ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Menu
bn: মেনু

en: Picture
bn: ছবি

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Appearance
bn: অবয়ব

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Logout
bn: প্রস্থান

en: Today
bn: আজ

en: Log out
bn: লগ আউট

en: Blocked
bn: নিষ্ক্রিয়

en: Space
bn: স্পেস

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড
