Open Atrium Core (7.x-2.06) - en to it translation catalogue (78 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Image size
it: Dimensioni dell'immagine

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Private
it: Privato

en: Groups
it: Gruppi

en: Group
it: Gruppo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Public
it: Pubblico

en: Login
it: Accedi

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Summary
it: Sommario

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: View
it: Visualizza

en: Modules
it: Moduli

en: Section
it: Sezione

en: Picture
it: Ritratto

en: User
it: Utente

en: Configure
it: Configura

en: Node
it: Nodo

en: Added
it: Aggiunto

en: Available updates
it: Aggiornamenti disponibili

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Comment
it: Commento

en: Normal
it: Normale

en: blocked
it: bloccato

en: Domain
it: Dominio

en: group
it: gruppo

en: Appearance
it: Aspetto

en: Users
it: Utenti

en: Square
it: Quadrato

en: Close
it: Chiudi

en: Operation
it: Operazione

en: Notifications
it: Notifiche

en: Logout
it: Esci

en: Full
it: Completo

en: Display Name
it: Nome di visualizzazione

en: Pending
it: In sospeso

en: Today
it: Oggi

en: Yesterday
it: Ieri

en: Buttons
it: Pulsanti

en: Log out
it: Esci

en: Blocked
it: Bloccato

en: Style
it: Stile

en: User name
it: Nome utente

en: User Profile
it: Profilo utente

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Removed
it: Rimosso

en: Tabs
it: Schede

en: Administrators
it: Amministratori

en: Inversed
it: Capovolto

en: Menus
it: Menù

en: Edit profile
it: Modifica il profilo

en: <None>
it: <Nessuno>

en: Space
it: Spazio

en: Private group
it: Gruppo privato

en: 1 user | @count users
it[0]: 1 utente
it[1]: @count utenti

en: About
it: Informazioni

en: approved
it: approvato

en: Custom format
it: Formato personalizzato

en: Config
it: Configurazione

en: Show description
it: Mostra la descrizione

en: Custom formats
it: Formati personalizzati

en: Relative date
it: Data relativa

en: Show links
it: Mostra collegamenti

en: Blocked users
it: Utenti bloccati

en: Archived
it: Archiviato

en: Group roles and permissions
it: Ruoli e permessi del gruppo

en: Group membership
it: Appartenenza del gruppo
