Open Atrium Core (7.x-2.18) - en to fi translation catalogue (250 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Image size
fi: Kuvan koko

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: Delete
fi: Poista

en: Private
fi: Yksityinen

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Subscribe to group
fi: Seuraa ryhmää

en: Unsubscribe from group
fi: Lopeta ryhmän seuraaminen

en: List
fi: Lista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Description
fi: Kuvaus

en: Public
fi: Julkinen

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Weight
fi: Paino

en: Settings
fi: Asetukset

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: View
fi: Näytä

en: Modules
fi: Moduulit

en: Section
fi: Osio

en: Menu
fi: Valikko

en: Posted by
fi: Lähettäjä

en:  in
fi:  /

en: User
fi: Käyttäjä

en: Configure
fi: Määrittele

en: Panels
fi: Paneelit

en: Added
fi: Lisätty

en: Available updates
fi: Saatavilla olevat päivitykset

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Comment
fi: Kommentti

en: Normal
fi: Normaali

en: blocked
fi: suljettu

en: Node Types
fi: Sisältötyypit

en: Members
fi: Jäsenet

en: group
fi: ryhmä

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Square
fi: Neliö

en: Close
fi: Sulje

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Full
fi: Kokonainen

en: Display Name
fi: Näkymän nimi

en: Pending
fi: Odottaa

en: Messages
fi: Viestit

en: The changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Today
fi: Tänään

en: Yesterday
fi: Eilen

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Style
fi: Tyyli

en: Team
fi: Tiimi

en: Teams
fi: Tiimit

en: User name
fi: Käyttäjän nimi

en: User Profile
fi: Käyttäjäprofiili

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Removed
fi: Poistettu

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Apply
fi: Käytä

en: Add Group
fi: Lisää ryhmä

en: Menus
fi: Valikot

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Sections
fi: Osiot

en: Edit profile
fi: Muokkaa profiilia

en: Subgroups
fi: Aliryhmät

en: <None>
fi: <Ei valintaa>

en: Space
fi: Välilyönti

en: Private group
fi: Yksityinen ryhmä

en: 1 user | @count users
fi[0]: 1 käyttäjä
fi[1]: @count käyttäjää

en: Create Content
fi: Luo sisältöä

en: Banners
fi: Bannerit

en: Save permissions
fi: Tallenna käyttöoikeudet

en: Custom format
fi: Mukautettu muoto

en: Admin
fi: Ylläpito

en: Inherited
fi: Peritty

en: Spaces
fi: Tilat

en: Select Layout
fi: Valitse ulkoasu

en: Config
fi: Asetukset

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: added to
fi: lisätty

en: removed from
fi: poistettu seuraavasta

en: Show description
fi: Näytä kuvaus

en: Custom formats
fi: Omat muodot

en: Relative date
fi: Suhteellinen päivämäärä

en: Show links
fi: Näytä linkit

en: Add member
fi: Lisää jäsen

en: Create new @type
fi: Luo uusi @type

en: Team Members
fi: Tiimin jäsenet

en: Blocked users
fi: Estetyt käyttäjät

en: Archived
fi: Arkistoitu

en: Stacked
fi: Pinottu

en: Block user
fi: Estä käyttäjä

en: Group roles and permissions
fi: Ryhmän oikeudet ja roolit

en: Group permissions
fi: Ryhmän käyttöoikeudet

en: Group visibility
fi: Ryhmän näkyvyys

en: You have entered an invalid user name.
fi: Olet syöttänyt epäkelvon käyttäjänimen.

en: In order to join any group, you must <a href="!login">login</a>. After you have successfully done so, you will need to request membership again.
fi: Liittyäksesi ryhmiin sinun on ensin <a href="!login">kirjauduttava sisään</a>. Tämän jälkeen voit anoa jäsenyyttä uudemman kerran.

en: In order to join any group, you must <a href="!login">login</a> or <a href="!register">register</a> a new account. After you have successfully done so, you will need to request membership again.
fi: Liittyäksesi ryhmään sinun on <a href="!login">kirjauduttava sisään</a> tai <a href="!register">rekisteröidyttävä</a>. Kun olet tehnyt tämän, voit pyytää uudelleen ryhmän jäsenyyttä.

en: @user is already a member of the group @group.
fi: Käyttäjä @user on jo ryhmän @group jäsen.

en: You are the group manager
fi: Olet ryhmän ylläpitäjä

en: Request group membership
fi: Hae ryhmän jäsenyyttä

en: This is a closed group. Only a group administrator can add you.
fi: Tämä on suljettu ryhmä. Vain ryhmän ylläpitäjä voi lisätä sinut.

en: Group membership
fi: Ryhmän jäsenyys

en: Create New Team
fi: Luo uusi Tiimi

en: OG membership type
fi: OG jäsenyystyypit

en: @user already has a pending membership for the  the group @group.
fi: Käyttäjällä @user on jo jäsenyys odottavassa tilassa ryhmään @group.

en: Target bundles
fi: Kohdepaketit

en: Determine if this is an OG group.
fi: Määrittele, onko tämä OG ryhmä.

en: Banner Text
fi: Banneriteksti

en: User %name is already subscribed to group.
fi: Käyttäjä %name on jo merkinnyt ryhmän.

en: You are already registered to another group | You are already registered to @count groups
fi[0]: Olet jo rekisteröitynyt toiseen ryhmään
fi[1]: Olet jo rekisteröitynyt @count muuhun ryhmään

en: Error: The selected "Target type" %entity does not have bundles that are a group type
fi: Virhe: Valitulla "kohdetyypillä" %entity ei ole nippuja jotka ovat ryhmätyyppejä

en: The bundles of the entity type acting as group, that can be referenced. Optional, leave empty for all bundles.
fi: Sisältötyypin niput jotka käyttäytyvät ryhminä ja joihin voidaan viitata. Ei pakollinen, jätä tyhjäksi käyttääksesi kaikkia nippuja.

en: Select the membership type that will be used for a subscribing user.
fi: Valitse ryhmään liittyvälle käyttäjälle asetettava jäsenyystyyppi.

en: Custom Text
fi: Kustomoitu teksti

en: space
fi: tila

en: Primary Image
fi: Ensisijainen kuva

en: Remove member
fi: Poista jäsen

en: Media browser being queried without the file_managed table.
fi: Mediaselainta kutsuttu ilman file_managed taulua.

en: Block member
fi: Estä jäsen

en: Open Atrium Admin
fi: Open Atrium ylläpito

en: Admin forms for Open Atrium
fi: Open Atrium ylläpitolomakkeet

en: Open Atrium Config
fi: Open Atrium asetukset

en: A collection of users that exists across all spaces.
fi: Kokoelma käyttäjiä, jotka ovat liitettyinä kaikkiin tiloihin.

en: A collection of content and users (members)
fi: Kokoelma sisältöä ja käyttäjiä (jäsenet)

en: Content is a parent
fi: Pääsisältö

en: Open Atrium Section
fi: Open Atrium lohko

en: %user has been added to the space %title.
fi: %user on lisätty tilaan %title

en: %user has been added as an Admin to the space %title.
fi: %user on lisätty %title -ylläpitäjätilaan.

en: %user has been removed as Admin of space %title.
fi: %user on poistettu %title -ylläpitäjätilasta.

en: Add Admin
fi: Lisää ylläpitäjä

en: Open Atrium Core
fi: Open Atrium ydin

en: Core required module for Open Atrium.
fi: Open Atrium ytimen moduli vaatimukset

en: Add Space Member
fi: Lisää tilan jäsenet

en: Allows members to be added to the space.
fi: Salli jäsenien tila lisäykset.

en: Add Existing User
fi: Lisää olemassa oleva käyttäjä

en: Show the owners, teams, and members of a Space
fi: Näytä Tilan omistajat, tiimit ja jäsenet

en: Hide teams
fi: Piilota tiimit

en: User Spaces
fi: Käyttäjätilat

en: Provides a list of spaces for a user.
fi: Esitetään luettelo tiloista käyttäjälle.

en: Adds a button that will show the exposed filter. Collapsed by default.
fi: Lisää painonappi, joka näyttää esillä olevat suodattimen. Vastoin oletusarvoa.

en: Remove as Admin
fi: Poista ylläpitäjänä

en: Add as Admin
fi: Lisää ylläpitäjä

en: Open Atrium Favorites
fi: Open Atrium suosikit

en: Open Atrium Home
fi: Open Atrium etusivu

en: Open Atrium Layouts
fi: Open Atrium näkymät

en: Open Atrium Messages
fi: Open Atrium viestit

en: Message types for Open Atrium
fi: Viestityypi

en: Open Atrium News
fi: Open Atrium uutiset

en: News layout for Open Atrium
fi: Uudet Open Atrium näkymät

en: Open Atrium Permissions
fi: Open Atrium oikeudet

en: User and role permissions for Open Atrium
fi: Open Atrium käyttäjä- ja roolioikeudet

en: Open Atrium Search
fi: Open Atrium haku

en: All spaces
fi: Kaikki tilat

en: Open Atrium Sections
fi: Open Atrium lohkot

en: %user has been removed from the team %title.
fi: %user on poistettu tiimistä %title.

en: Open Atrium Teams
fi: Open Atrium tiimit

en: Teams within spaces
fi: Tiimit jotka sisältyvät tiloihin

en: Add Team Member
fi: Lisää tiimijäsen

en: Allows members to be added to the team.
fi: Salli jäsenien tiimi lisäykset.

en: Add to team
fi: Lisää tiimiin

en: %user has been added to the team %title.
fi: %user on lisätty tiimiin %title.

en: Remove from team
fi: Poista tiimistä

en: Open Atrium Users
fi: Open Atrium käyttäjät

en: User layouts
fi: Käyttäjänäkymä

en: Open Atrium Toolbar
fi: Open Atrium työkalupalkki

en: Open Atrium User Badge
fi: Open Atrium käyttäjän kulkukortti

en: Open Atrium Toolbar Menu Button
fi: Open Atrium työkalupalkki valikko näppäin

en: Public Spaces
fi: Julkiset Tilat

en: Subscribed Spaces
fi: Kirjatut tilat

en: Favorite Spaces
fi: Suosikkitilat

en: Open Atrium date
fi: Open Atrium päivä

en: Open Atrium Styles
fi: Open Atrium tyylit

en: Open Atrium Pane
fi: Open Atrium paneeli

en: Add content types
fi: Lisää sisällön tyypit

en: Additional Users
fi: Uudet käyttäjät

en: If you forgot your password
fi: Jos olet unohtanut salasanasi

en: request a new password.
fi: pyydä uusi salasana.

en: @user is blocked and cannot be addded.
fi: @user toimet on estetty eikä sitä ei voi lisätä.

en: %user has been removed from child @type %title.
fi: %user on poistettu alikohteesta @type %title.

en: %user has been removed from the @type %title.
fi: %user on poistettu kohteesta @type %title.

en: %user has been blocked.
fi: %user on estetty.

en: - Active Group -
fi: - Aktiivinen Ryhmä -

en: - Active Space -
fi: - Aktiivinen Tila -

en: Limit to groups of current user
fi: Rajoita käyttäjän ryhmiä

en: - Active Section -
fi: - Aktiivinen Alue -

en: Default to current user
fi: Oletus käyttäjälle

en: Chose the default layout for this section
fi: Valitse oletusulkoasu tälle alueelle

en: Override default space options
fi: Ylikirjoita oletus tilan valinnat

en: Section Layout
fi: Alueen ulkoasu

en: Space Layout
fi: Tilan ulkoasu

en: Use any space type
fi: Käytä mitä tahansa tilatyyppiä

en: Use @name space type
fi: Käytä @name tilatyyppiä

en: Open Atrium Buttons
fi: Open Atrium napit

en: Add Section Content
fi: Lisää jaksosisältö

en: Add Space Content
fi: Lisää tilasisältö

en: Caption for Spaces
fi: Tilan otsikko

en: Add to @name
fi: Lisää nimelle @name

en: User %name is already subscribed to @type.
fi: %name käyttäjä on jo tilannut @type.

en: Remove from @label
fi: Poistettu nimikkeestä @label

en: Approve/Add to @label
fi: Vahvista/Lisää nimikkeelle @label

en: Remove from @label and any children spaces
fi: Poista @label sekä siihen liitetyt tilat

en: Spaces and Groups
fi: Tilat ja Ryhmät

en: My Spaces
fi: Omat Tilat

en: Provide a description of this group
fi: Julkaise ryhmän kuvaus

en: Administer Open Atrium.
fi: Open Atrium ylläpitäjä

en: Subspaces
fi: Alitilat

en: Create new section
fi: Luo uusi alue

en: Configure Open Atrium Groups
fi: Määrittele Open Atrium ryhmät

en: Banner Image
fi: Bannerikuva

en: Banner Position
fi: Bannerin sijainti

en: Manage the appearance for this group.
fi: Hallitse valitun ryhmän ulkoasu.

en: Manage appearance of a group.
fi: Hallitse ryhmän ulkoasu.

en: Open Atrium Appearance
fi: Open Atrium näyttöasetukset

en: Open Atrium Navigation
fi: Open Atrium Navigaatio

en: Open Atrium Space Menu
fi: Open Atrium tilavalikko

en: Open Atrium Domains settings
fi: Open Atrium domain asetukset

en: Open Atrium Domains
fi: Open Atrium domains

en: Send one digest email per group
fi: Lähetä yhteenveto sähköisesti ryhmälle

en: Send one combined digest email for all groups
fi: Lähetä yhdistetty yhteenveto sähköisesti kaikille ryhmille

en: Create New Group
fi: Luo uusi Ryhmä

en: Edit space to remove inherited groups/spaces.
fi: Muokkaa tilaa poistamalla perityt ryhmät / tilat.

en: Group @group added to space.
fi: @group -ryhmä on lisätty tilaan.

en: Select to set the visibility of this group to the entire site.
fi: Aseta ryhmä näkyväksi koko sivustolle.

en: The <em>@role</em> role has been added to @type group/space permissions.
fi: <em>@role</em> rooli on lisätty @type ryhmä/tila käyttäoikeudet.

en: Add admin roles to permissions
fi: Lisää ylläpitäjän oikeudet

en: Add archive options for spaces.
fi: Lisää arkistointiasetukset tiloille.

en: Attach an Image that corresponds / identifies this group.
fi: Liitä ryhmän tunnistekuva.

en: Please select which Groups have which permissions.
fi: Valitse sallitut ryhmät

en: You can also <a href="!url">use Groups</a> to control who has which permission.
fi: Voit myös <a href="!url">asettaa Ryhmiä</a> joilla on oikeudet.

en: Allows users to configure which Groups have which permissions.
fi: Salli käyttäjien määritellä millä ryhmillä on oikeudet.

en: Configure which Groups have which permissions.
fi: Määrittele sallitut ryhmät

en: Clone own content in any group
fi: Monista syöttämäsi sisältö ryhmiin

en: Select from Spaces
fi: Valitse Tilasta

en: Delivery Preferences
fi: Toimitusasetukset

en: Space Preferences
fi: Tila-asetukset

en: Filter Spaces:
fi: Suodata Tilat:

en: Set Spaces Preferences:
fi: Aseta Tilojen asetukset:
