Open Atrium Core (7.x-2.19) - en to ro translation catalogue (75 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Image size
ro: Dimensiunea imaginii

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Delete
ro: Șterge

en: Private
ro: Privat

en: Groups
ro: Grupuri

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: View
ro: Afişează

en: Modules
ro: Module

en: Menu
ro: Meniu

en: User
ro: Utilizator

en: Configure
ro: Configurează

en: Node
ro: Nod

en: Available updates
ro: Actualizări disponibile

en: Footer
ro: Subsol

en: Comment
ro: Comentariu

en: blocked
ro: blocat

en: Domain
ro: Domeniu

en: Members
ro: Membri

en: Appearance
ro: Aspect

en: Users
ro: Utilizatori

en: Create content
ro: Creează conţinut

en: Close
ro: Închideți

en: Operation
ro: Operație

en: Notifications
ro: Notificări

en: Full
ro: Complet

en: Display Name
ro: Nume afișat

en: Pending
ro: În așteptare

en: Messages
ro: Mesaje

en: The changes have been saved.
ro: Modificările au fost salvate.

en: Today
ro: Azi

en: Buttons
ro: Butoane

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Blocked
ro: Blocat

en: Style
ro: Stil

en: User name
ro: Nume utilizator

en: User Profile
ro: Profil Utilizator

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Removed
ro: Eliminat

en: Tabs
ro: Taburi

en: Apply
ro: Aplică

en: Menus
ro: Meniuri

en: Permission
ro: Permisiune

en: Edit profile
ro: Editează profilul

en: Space
ro: spațiu

en: 1 user | @count users
ro[0]: 1 utilizator
ro[1]: @count utilizatori
ro[2]: @count de utilizatori

en: Favorites
ro: Favorite

en: Save permissions
ro: Salvează permisiunile

en: Custom format
ro: Format personalizat

en: Admin
ro: Administrator

en: Config
ro: Configurație

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Show description
ro: Arată descrierea

en: Relative date
ro: Dată relativă

en: Show links
ro: Arată legăturile

en: Archived
ro: Arhivat

en: Custom Text
ro: Text Personalizat

en: See all
ro: Vezi tot
