Open Atrium Core (7.x-2.27) - en to uk translation catalogue (144 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Image size
uk: Розмір зображення

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Delete
uk: Видалити

en: Private
uk: Приватне

en: Groups
uk: Групи

en: Group
uk: Група

en: Subscribe to group
uk: підписатися на групу

en: Unsubscribe from group
uk: Відписатися від групи

en: List
uk: Список

en: Description
uk: Опис

en: Public
uk: Загально-доступний

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Reset
uk: Скинути

en: None
uk: Немає

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Default
uk: Базово

en: Summary
uk: Резюме

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Modules
uk: Модулі

en: Section
uk: Розділ

en: Posted by
uk: Додано

en:  in
uk:  в

en: User
uk: Користувач

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Node
uk: Матеріал

en: Added
uk: Додано

en: Available updates
uk: Доступні оновлення

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Comment
uk: Коментар

en: blocked
uk: заблоковано

en: Node Types
uk: Типи матеріалу

en:  on
uk:  на

en: Members
uk: Учасники

en: group
uk: група

en: Users
uk: Користувачі

en: Square
uk: Квадрат

en: Create content
uk: Створити вміст

en: Operation
uk: Дія

en: Notifications
uk: Сповіщення

en: Logout
uk: Вихід

en: Full
uk: Повністю

en: Display Name
uk: Відображуване ім'я

en: Pending
uk: Очікування

en: Messages
uk: Повідомлення

en: The changes have been saved.
uk: Зміни були успішно збережені.

en: Today
uk: Сьогодні

en: Yesterday
uk: Вчора

en: Distribution
uk: Комплект

en: User Info
uk: Інформація про користувача

en: Blocked
uk: Заблоковано

en: Team
uk: Команда

en: Teams
uk: Команди

en: User name
uk: Ім’я користувача

en: User Profile
uk: Профіль користувача

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Removed
uk: Вилучене

en: Tabs
uk: Вкладки

en: Apply
uk: Застосувати

en: Add Group
uk: Додати групу

en: Administrators
uk: Адміністратори

en: Permission
uk: Повноваження

en: Space
uk: Пробіл

en: Private group
uk: Приватна група

en: 1 user | @count users
uk[0]: @count користувач
uk[1]: @count користувача
uk[2]: @count користувачів

en: Create Content
uk: Створити матеріал

en: Node Tokens
uk: Маркери вмісту

en: Save permissions
uk: Зберегти повноваження

en: approved
uk: схвалене

en: Custom format
uk: Власний формат

en: Inherited
uk: Успадковане

en: Spaces
uk: Пробіли

en: Select Layout
uk: Виберіть компонування

en: Config
uk: Конфіґурація

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Show description
uk: Показати опис

en: Relative date
uk: Відносна дата

en: Show links
uk: Показати посилання

en: Add member
uk: Додати учасника

en: Team Members
uk: Учасники команди

en: Blocked users
uk: Блоковані користувачі

en: Archived
uk: Архівовано

en: Notification Settings
uk: Параметри сповіщення

en: Enable content types
uk: Увімкнути типи матеріалів

en: Quarter
uk: Чверть

en: Block user
uk: Заблокувати користувача

en: Group roles and permissions
uk: Групові ролі та повноваження

en: Group visibility
uk: Видимість групи

en: You have entered an invalid user name.
uk: Введене невірне ім'я користувача.

en: @user is already a member of the group @group.
uk: Користувач @user вже учасник групи @group.

en: You are the group manager
uk: Ви — менеджер групи

en: Request group membership
uk: Запит на вступ до групи

en: This is a closed group. Only a group administrator can add you.
uk: Це закрита група. Лише адміністратор групи може вас додати.

en: Half
uk: Половина

en: Group membership
uk: Участь у групах

en: Create New Team
uk: Створити нову команду

en: OG membership type
uk: Тип участі ОГ

en: Create Space
uk: Створити простір

en: Target bundles
uk: Цільові пакети

en: Determine if this is an OG group.
uk: Визначіть, чи це група ОГ.

en: User %name is already subscribed to group.
uk: Користувач %name вже підписаний на групу.

en: You are already registered to another group | You are already registered to @count groups
uk[0]: Ви вже зареєстровані в іншій групі.
uk[1]: Ви вже зареєстровані в @count групах.
uk[2]: Ви вже зареєстровані в @count групах.

en: Custom Text
uk: Власний текст

en: Powered by
uk: Побудовано на

en: See all
uk: Див. усе

en: space
uk: пробіл

en: Notify - Email subject
uk: Сповіщення - тема листа

en: Notify - Email body
uk: Сповіщення - текст листа

en: Primary Image
uk: Основне зображення

en: Remove member
uk: Видалити учасника

en: Content Visibility
uk: Видимість матеріалів

en: Open Atrium Config
uk: Конфігурація Open Atrium

en: A collection of users that exists across all spaces.
uk: Користувачі, що існують в усіх просторах.

en: A collection of content and users (members)
uk: Набори матеріалів та користувачів (учасники)

en: Is Parent
uk: Батько

en: Content is a parent
uk: Матеріал є батьком

en: Determine to which Open Atrium section this space content is assigned to.
uk: Визначіть, в який розділ Open Atrium призначений цей матеріал.

en: Open Atrium Section
uk: Секції Open Atrium

en: %user has been added to the space %title.
uk: Користувач %user був успішно доданий у простір %title.

en: Add Space Member
uk: Додати учасника дошки

en: Add Existing User
uk: Додати наявного користувача

en: Add as Admin
uk: Додати як Адміністратор

en: User layouts
uk: Розкладки користувача

en: Only members of these can see this page
uk: Цю сторінку можуть бачити лише учасники

en: Account Info
uk: Відомості про обліковий запис

en: - Active Section -
uk: - Активна секція -

en: Override default space options
uk: Перевизначити поточні опції простору

en: Add Section Content
uk: Додати вміст секції

en: Add to @name
uk: Додати до @name

en: User %name is already subscribed to @type.
uk: Користувач %name вже підписаний на @type.

en: Remove from @label
uk: Вилучити з @label

en: Section Templates
uk: Шаблони секцій

en: Space Templates
uk: Шаблони дошок

en: Inheriting members from:
uk: Успадкувати учасників з:

en: Create New Group
uk: Створити Нову Групу

en: Edit space to remove inherited groups/spaces.
uk: Для видалення успадкованих груп / дошок - відредагуйте цю дошку.

en: Create @name @type
uk: Створити @type @name

en: Create Section
uk: Створити секцію
