Open Atrium Core (7.x-2.32) - en to kn translation catalogue (50 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Image size
kn: ಚಿತ್ರದ ಅಳತೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Private
kn: ಖಾಸಗಿ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Subscribe to group
kn: ಪಂಗಡಕ್ಕೆ ಚಂದಾದಾರನಾಗು

en: Unsubscribe from group
kn: ಪಂಗಡದಿಂದ ಚಂದಾದಾರೈಕೆಯನ್ನು ಹಿಂತೆಗೆಯು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Section
kn: ವಿಭಾಗ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Added
kn: ಸೇರಿಸಲಾಗಿದ್ದು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Square
kn: ಚೌಕ

en: Create content
kn: ಬರಹವನ್ನು ಸೇರಿಸಿ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Notifications
kn: <b>ಸೂಚನೆಗಳು</b>

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Messages
kn: ಸಂದೇಶಗಳು

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Yesterday
kn: ನಿನ್ನೆ

en: Distribution
kn: ವಿತರಣೆ

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: User name
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Removed
kn: ತೆಗೆದು ಹಾಕಲಾಗಿದೆ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Save permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳನ್ನು ಉಳಿಸಿ

en: Custom format
kn: ಕಸ್ಟಮ್ ನಮೂನೆ

en: Inherited
kn: ಪಡೆದಿರುವ
