Open Atrium Core (7.x-2.41) - en to ja translation catalogue (86 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Image size
ja: 画像ファイルサイズ

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Delete
ja: 削除

en: Private
ja: プライベート

en: Groups
ja: グループ

en: Group
ja: グループ

en: Subscribe to group
ja: グループに配信登録

en: Unsubscribe from group
ja: グループの配信登録解除

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Public
ja: パブリック

en: Disabled
ja: 無効

en: Edit
ja: 編集

en: Search
ja: 検索

en: Reset
ja: リセット

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: Default
ja: デフォルト

en: Summary
ja: 概要

en: View
ja: ビュー

en: Modules
ja: モジュール

en: Section
ja: セクション

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Node
ja: ノード

en: Available updates
ja: 利用可能なアップデート

en: Footer
ja: フッター

en: Comment
ja: コメント

en: blocked
ja: ブロック

en: Node Types
ja: ノードタイプ

en: Members
ja: メンバー

en: group
ja: グループ

en: Users
ja: ユーザー

en: Square
ja: 正方形

en: Create content
ja: コンテンツの作成

en: Operation
ja: 操作

en: Notifications
ja: 通知

en: Logout
ja: ログアウト

en: Full
ja: すべて

en: Display Name
ja: 表示名

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Messages
ja: メッセージ

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Today
ja: 今日

en: Yesterday
ja: 昨日

en: Distribution
ja: ディストリビューション

en: Blocked
ja: ブロック

en: User name
ja: ユーザー名

en: Unpublished
ja: 非掲載

en: Privacy
ja: プライバシー

en: Tabs
ja: タブ

en: Apply
ja: 適用

en: Add Group
ja: グループを追加

en: Administrators
ja: 管理者

en: Permission
ja: 権限

en: Space
ja: スペース

en: Private group
ja: プライベートグループ

en: 1 user | @count users
ja[0]: ユーザー 1 人
ja[1]: ユーザー @count 人

en: Create @name
ja: @nameの作成

en: Save permissions
ja: 権限の保存

en: approved
ja: 承認済

en: Custom format
ja: カスタムフォーマット

en: Config
ja: 設定

en: Dashboard
ja: ダッシュボード

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Show description
ja: 説明を表示

en: Custom formats
ja: 独自書式

en: Relative date
ja: 相対日時

en: Show links
ja: リンクを表示

en: Add member
ja: メンバーを追加

en: Archived
ja: アーカイブ

en: Notification Settings
ja: 通知設定

en: Group roles and permissions
ja: グループ 役割と権限

en: Group permissions
ja: グループ権限

en: Group visibility
ja: グループ 可視性

en: You are the group manager
ja: あなたはグループマネージャです。

en: Group membership
ja: グループ メンバーシップ

en: OG membership type
ja: OG メンバーシップ タイプ

en: Determine if this is an OG group.
ja: これがOGグループかどうか決定します。

en: URL (content create)
ja: URL (コンテンツ作成)

en: Custom Text
ja: カスタムテキスト

en: Remove member
ja: メンバーを削除する

en: - Restricted access -
ja: - 制限されたアクセス -
