Open Atrium Core (7.x-2.53) - en to ar translation catalogue (64 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Image size
ar: حجم الصورة

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Delete
ar: حذف

en: Private
ar: خاص

en: Groups
ar: مجموعات

en: Group
ar: المجموعة

en: List
ar: لائحة

en: Description
ar: الوصف

en: Public
ar: عام

en: Disabled
ar: معطل

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Default
ar: الافتراضي

en: Summary
ar: الملخص

en: Move
ar: تحريك

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: Modules
ar: الوحدات

en: Updated
ar: التحديث

en: Submitted by
ar: تم الإرسال من طرف

en: User
ar: المستخدم

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Node
ar: العقدة

en: Available updates
ar: التحديثات المتوفرة

en: Footer
ar: التذييل

en: Comment
ar: التعليق

en: blocked
ar: ممنوع

en: group
ar: مجموعة

en: Users
ar: المستخدمين

en: Square
ar: ميدان

en: Create content
ar: أنشئ محتوى

en: Operation
ar: عملية

en: Notifications
ar: الإشعارات

en: Logout
ar: خروج

en: Full
ar: كامل

en: Display Name
ar: اسم العرض

en: Pending
ar: معلّق

en: Messages
ar: الرسائل

en: The changes have been saved.
ar: تم حفظ التغييرات.

en: Today
ar: اليوم

en: Yesterday
ar: أمس

en: Blocked
ar: ممنوع

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: by
ar: كتبه

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Apply
ar: تطبيق

en: Permission
ar: الصلاحية

en: Space
ar: فراغ

en: Expand
ar: توسيع

en: 1 user | @count users
ar[0]: مستخدم واحد
ar[1]: لا مستخدمين
ar[2]: مستخدمان
ar[3]: @count مستخدمون
ar[4]: @count مستخدما
ar[5]: @count مستخدم

en: Layout settings
ar: إعداد النسق

en: Create @name
ar: أنشئ @name

en: Save permissions
ar: حفظ الصلاحيات

en: approved
ar: موافق عليه

en: Custom format
ar: نسق خاص

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: - Any -
ar: - اختر -
