Open Atrium Core (7.x-2.70) - en to he translation catalogue (94 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Image size
he: גודל התמונה

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Username
he: שם משתמש

en: By
he: על ידי

en: Private
he: פרטי

en: Groups
he: קבוצות

en: Group
he: קבוצה

en: List
he: רשימה

en: Description
he: תיאור

en: Public
he: ציבורי

en: Disabled
he: מושבת

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: None
he: ללא

en: Weight
he: משקל

en: Settings
he: הגדרות

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Summary
he: תקציר

en: Move
he: הזזה

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Modules
he: רכיבים

en: Updated
he: עודכן

en: Posted
he: פורסם

en:  by
he:  ע"י

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: Node
he: פריט תוכן

en: Active
he: פעיל

en: Added
he: התווסף

en: Available updates
he: עדכונים זמינים

en: Footer
he: כותרת תחתונה

en: Comment
he: תגובה

en: E-mail address
he: כתובת דואר אלקטרוני

en: blocked
he: חסום

en: Members
he: חברים

en: group
he: קבוצה

en: Users
he: חברי האתר

en: Square
he: רבוע

en: Create content
he: יצירת תוכן

en: Operation
he: פעולה

en: Notifications
he: הודעות

en: Logout
he: יציאה

en: Full
he: מלא

en: Display Name
he: שם התצוגה

en: Pending
he: ממתינות

en: Messages
he: מסרים

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
he: כתובת דואר אלקטרוני תקפה. כל הדואר האלקטרוני מהמערכת יישלח לכתובת זו. כתובת זו לא תהיה פומבית ותשמש רק לצורך חידוש סיסמה או קבלת הודעות מהאתר.

en: The changes have been saved.
he: השינויים נשמרו.

en: Today
he: היום

en: Yesterday
he: אתמול

en: Blocked
he: חסום

en: User name
he: שם משתמש

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: by
he: ע"י

en: Privacy
he: פרטיות

en: Removed
he: הוסר

en: Tabs
he: לשוניות

en: Apply
he: החל

en: Administrators
he: מנהלים

en: Permission
he: הרשאה

en: Space
he: רווח

en: Expand
he: הרחב

en: Private group
he: קבוצה פרטית

en: 1 user | @count users
he[0]: חבר אחד
he[1]: @count חברים

en: Layout settings
he: הגדרות מערך

en: Personal welcome message
he: הודעת ברכה אישית

en: This welcome message will appear at the top of the e-mail notification sent to the new user.
he: מסר ברכה זה יופיע בראש הודעת הדואר הנשלחת למשתמש החדש.

en: Create @name
he: יצירת @name

en: Save permissions
he: שמירת הרשאות

en: approved
he: מאושר

en: Custom format
he: תבנית מותאמת

en: Direction
he: כיוון

en: Notify user of new account
he: הודע למשתמש על חשבון חדש

en: Spaces
he: מרחבים

en: Config
he: קונפיג

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: - Any -
he: - הכל -

en: Show description
he: הצגת תיאור

en: Custom formats
he: תבניות מותאמות אישית

en: Relative date
he: תאריך יחסי

en: Show links
he: הצג קישורים

en: Add member
he: הוספת משתתפים

en: Blocked users
he: משתמשים חסומים

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
he: אפשר להשתמש ברווחים; אסור להשתמש בסימני פיסוק, מלבד נקודה, מקף, גרשיים, וקו תחתי.

en: Group permissions
he: הרשאות קבוצה

en: Request group membership
he: בקשה לחברות בקבוצה

en: Powered by
he: מונע באמצעות
