Open Atrium Core (7.x-2.71) - en to th translation catalogue (44 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Image size
th: ขนาดรูปภาพ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: By
th: โดย

en: Private
th: ส่วนตัว

en: Groups
th: กลุ่ม

en: Subscribe to group
th: สมัครเข้าร่วมกลุ่ม

en: Unsubscribe from group
th: ยกเลิกการสมัครเข้าร่วมกลุ่ม

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Search
th: ค้นหา

en: None
th: ไม่มี

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: Modules
th: โมดูล

en: Email
th: อีเมล

en: Available updates
th: แจ้งเตือนการอัพเดต

en: E-mail address
th: อีเมล

en: blocked
th: ถูกบล็อค

en: Create content
th: สร้างเนื้อหา

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Logout
th: ออกจากระบบ

en: Messages
th: ข้อความ

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
th: อีเมลที่ใช้งานจริง ระบบจะส่งข้อมูลที่จำเป็นไปยังอีเมลนี้ เช่น ส่งรหัสผ่าน โดยระบบจะไม่เปิดเผยที่อยู่อีเมลต่อบุคคลภายนอก

en: The changes have been saved.
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลงแล้ว

en: Distribution
th: การแจกแจง (Distribution)

en: by
th: โดย

en: Space
th: ช่องว่าง

en: 1 user | @count users
th[0]: ผู้ใช้ 1 คน
th[1]: ผู้ใช้ @count คน

en: Create @name
th: สร้าง @name

en: Save permissions
th: บันทึกสิทธิ์

en: Custom format
th: กำหนดรูปแบบเอง

en: Direction
th: คำอธิบาย

en: Notify user of new account
th: แจ้งเตือนผู้ใช้เกี่ยวกับบัญชีผู้ใช้ใหม่

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: - Any -
th: - อื่น ๆ -

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
th: เครื่องหมายที่ได้รับอนุญาต; เครื่องหมายวรรคตอนที่ไม่ได้รับอนุญาต ยกเว้น  periods, hyphens, apostrophes, และ underscores.
