Open Atrium Core (7.x-2.76) - en to sv translation catalogue (114 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Image size
sv: Bildstorlek

en: Save configuration
sv: Spara konfiguration

en: Delete
sv: Radera

en: Username
sv: Användarnamn

en: By
sv: Av

en: Private
sv: Privat

en: Groups
sv: Grupper

en: Group
sv: Grupp

en: Subscribe to group
sv: Prenumerera på grupp

en: Unsubscribe from group
sv: Sluta prenumerera på grupp

en: List
sv: Lista

en: Description
sv: Beskrivning

en: Public
sv: Offentlig

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Default
sv: Förvald

en: Summary
sv: Sammanfattning

en: Move
sv: Flytta

en: Add
sv: Lägg till

en: View
sv: Visa

en: Modules
sv: Moduler

en: Section
sv: Sektion

en: Updated
sv: Uppdaterad

en: Submitted by
sv: Inskickat av

en: Posted
sv: Inlagt

en:  by
sv:  av

en:  in
sv:  i

en: User
sv: Användare

en: Email
sv: E-post

en: Node
sv: Nod

en: Active
sv: Aktiv

en: Added
sv: Tillagd

en: Available updates
sv: Tillgängliga uppdateringar

en: Footer
sv: Sidfot

en: Comment
sv: Kommentar

en: E-mail address
sv: E-postadress

en: blocked
sv: spärrad

en: Members
sv: Medlemmar

en: group
sv: grupp

en: Users
sv: Användare

en: Square
sv: Ruta

en: Create content
sv: Skapa innehåll

en: Operation
sv: Funktion

en: Notifications
sv: Aviseringar

en: Logout
sv: Logga ut

en: Full
sv: Fullständig

en: Add User
sv: Lägg till användare

en: Display Name
sv: Visningsnamn

en: Pending
sv: Väntar på

en: Messages
sv: Meddelanden

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
sv: Ange en korrekt e-postadress. All e-post från det här systemet kommer att skickas till denna adress. E-postadressen kommer inte att visas utan används endast om du behöver ett nytt lösenord via e-post, eller om du vill ha vissa nyheter eller meddelanden via e-post.

en: The changes have been saved.
sv: Ändringarna har sparats.

en: Today
sv: Idag

en: Yesterday
sv: Igår

en: Blocked
sv: Spärrad

en: User name
sv: Användarnamn

en: User Profile
sv: Användarprofil

en: Unpublished
sv: Ej publicerad

en: by
sv: av

en: Removed
sv: Borttagen

en: Tabs
sv: Flikar

en: Apply
sv: Applicera

en: Administrators
sv: Administratörer

en: Permission
sv: Behörighet

en: Space
sv: Blanksteg

en: Expand
sv: Fäll ut

en: Private group
sv: Privat grupp

en: 1 user | @count users
sv[0]: 1 användare
sv[1]: @count användare

en: Layout settings
sv: Inställningar för layout

en: Personal welcome message
sv: Personligt välkomstmeddelande

en: Create @name
sv: Skapa @name

en: Save permissions
sv: Spara behörigheter

en: Custom format
sv: Anpassat format

en: Direction
sv: Riktning

en: Notify user of new account
sv: Skicka meddelande om det nya kontot till användaren

en: Select Layout
sv: Välj Layout

en: Config
sv: Konfiguration

en: Dashboard
sv: Översiktspanel

en: - Any -
sv: - Alla -

en: Show description
sv: Visa beskrivning

en: Custom formats
sv: Anpassade format

en: Relative date
sv: Relativt datum

en: Show links
sv: Visa länkar

en: Add member
sv: Lägg till medlem

en: Blocked users
sv: Spärrade användare

en: Archived
sv: Arkiverad

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
sv: Mellanslag är tillåtna. Skiljetecken tillåts inte förutom punkter, bindestreck, apostrofer och understreck.

en: Block user
sv: Spärra användare

en: Group roles and permissions
sv: Roller och behörigheter för grupp

en: Group permissions
sv: Gruppbehörigheter

en: Group visibility
sv: Synlighet för grupp

en: You have entered an invalid user name.
sv: Du har angivit ett ogiltigt användarnamn.

en: @user is already a member of the group @group.
sv: @user är redan en medlem i gruppen @group.

en: You are the group manager
sv: Du är gruppadministratören

en: Request group membership
sv: Begär medlemskap i grupp

en: This is a closed group. Only a group administrator can add you.
sv: Detta är en sluten grupp. Enbart en gruppadministratör kan lägga till dig.

en: Group permission
sv: Gruppbehörighet

en: Group membership
sv: Gruppmedlemskap

en: Control access by group permission string.
sv: Styr åtkomst beroende på strängen för gruppbehörighet.

en: OG membership type
sv: Typ av OG-medlemskap

en: @user already has a pending membership for the  the group @group.
sv: @user har redan ett väntande medlemskap för gruppen @group.

en: Determine if this is an OG group.
sv: Avgör om detta är en OG-grupp.

en: Custom Text
sv: Anpassad text

en: Powered by
sv: Drivs av

en: %user has been blocked.
sv: %user har spärrats.

en: - Restricted access -
sv: - Begränsad åtkomst -

en: Create @name @type
sv: Skapa @name @type
