Open Atrium Core (7.x-2.79) - en to da translation catalogue (103 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Image size
da: Billedstørrelse

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Username
da: Brugernavn

en: By
da: Af

en: Private
da: Privat

en: Groups
da: Grupper

en: Group
da: Gruppe

en: Subscribe to group
da: Tilmeld gruppe

en: Unsubscribe from group
da: Frameld gruppe

en: List
da: Vis

en: Description
da: Beskrivelse

en: Public
da: Offentlig

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Default
da: Standard

en: Summary
da: Resumé

en: Move
da: Flyt

en: Add
da: Tilføj

en: Modules
da: Moduler

en: Section
da: Sektion

en: Updated
da: Opdateret

en: Submitted by
da: Indsendt af

en: Posted
da: Oprettet

en:  by
da:  af

en:  in
da:  i

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Node
da: Indholdselement

en: Active
da: Aktiv

en: Added
da: Tilføjet

en: Available updates
da: Opdateringer

en: Footer
da: Sidefod

en: Comment
da: Kommentar

en: E-mail address
da: E-mail-adresse

en: blocked
da: blokeret

en: Members
da: Medlemmer

en: group
da: gruppe

en: Users
da: Brugere

en: Square
da: Kvadrat

en: Create content
da: Opret indhold

en: Notifications
da: Meddelelser

en: Logout
da: Log ud

en: Full
da: Fuld

en: Add User
da: Tilføj bruger

en: Display Name
da: Vist navn

en: Pending
da: Afventer

en: Messages
da: Beskeder

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
da: Indtast en gyldig e-mail-adresse. Al e-mail fra sitet sendes til denne adresse. E-mail-adressen offentliggøres ikke og bruges kun, hvis du ønsker at modtage en ny adgangskode eller nyheder og opdateringer via e-mail.

en: The changes have been saved.
da: Ændringerne er blevet gemt.

en: Today
da: I dag

en: Yesterday
da: I går

en: Blocked
da: Blokeret

en: Team
da: Hold

en: User name
da: Brugernavn

en: User Profile
da: Brugerprofil

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: by
da: af

en: Privacy
da: Privatliv

en: Removed
da: Fjernet

en: Tabs
da: Faner

en: Apply
da: Udfør

en: Administrators
da: Administratorer

en: Permission
da: Tilladelse

en: Space
da: Mellemrum

en: Expand
da: Udvid

en: Private group
da: Privat gruppe

en: 1 user | @count users
da[0]: 1 bruger
da[1]: @count brugere

en: Layout settings
da: Layoutindstillinger

en: Personal welcome message
da: Personlig velkomst

en: This welcome message will appear at the top of the e-mail notification sent to the new user.
da: Denne velkomst-besked vises øverst i e-mailen, som sendes til den nye bruger.

en: Create @name
da: Opret @name

en: Save permissions
da: Gem tilladelser

en: Admins
da: Administratorer

en: Custom format
da: Tilpasset format

en: Direction
da: Retning

en: Notify user of new account
da: Påmind bruger om ny konto

en: Config
da: Konfigurér

en: - Any -
da: - Enhver -

en: Show description
da: Vis beskrivelse

en: Custom formats
da: Tilpassede formater

en: Relative date
da: Relativ dato

en: Show links
da: Vis links

en: Add member
da: Tilføj medlem

en: Blocked users
da: Blokerede brugere

en: Archived
da: Arkiveret

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
da: Mellemrum er tilladt; eneste tilladte specialtegn er punktummer, bindestreger, apostroffer og understregninger.

en: You are the group manager
da: Du er gruppeadministrator

en: Group permission
da: Gruppe rettigheder

en: Group membership
da: Gruppe medlemskab

en: -- No panel --
da: -- Intet panel --

en: Custom Text
da: Brugerdefineret tekst

en: Powered by
da: Drevet af

en: Primary Image
da: Primært billede

en: Create New Group
da: Opret ny gruppe

en: - Restricted access -
da: - Begrænset adgang -
