Open Atrium Core (7.x-2.89) - en to is translation catalogue (56 entries)

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Image size
is: Stærð myndar

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Username
is: Notendanafn

en: By
is: Eftir

en: Groups
is: Hópar

en: Group
is: Hópur

en: List
is: Listi

en: Description
is: Lýsing

en: Public
is: Almenn

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Edit
is: Breyta

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Weight
is: Vægi

en: Settings
is: Stillingar

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Summary
is: Samantekt

en: Move
is: Flytja

en: Add
is: Bæta við

en: URL
is: vefslóð

en: Modules
is: Einingar

en: Updated
is: Uppfært

en: Submitted by
is: Innsent af

en: User
is: Notandi

en: Email
is: Netfang

en: Node
is: Nóða

en: Active
is: Virkt

en: Available updates
is: Uppfærslur í boði

en: Footer
is: Fótur

en: Comment
is: Ummæli

en: E-mail address
is: Netfang

en: Members
is: Meðlimir

en: Users
is: Notendur

en: Create content
is: Setja inn efni

en: Logout
is: Útskrá

en: Pending
is: Í biðstöðu

en: A valid e-mail address. All e-mails from the system will be sent to this address. The e-mail address is not made public and will only be used if you wish to receive a new password or wish to receive certain news or notifications by e-mail.
is: Gilt netfang. Allir tölvupóstar frá kerfinu verða sendir á þetta netfang. Netfangið verður ekki sýnilegt öðrum og verður aðeins notað ef þú vilt fá nýtt lykilorð eða vilt fá vissar tilkynningar eða fréttir með tölvupósti.

en: The changes have been saved.
is: Breytingarnar hafa verið vistaðar.

en: Today
is: Í dag

en: Yesterday
is: Í gær

en: Blocked
is: Óvirkur

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: by
is: eftir

en: Tabs
is: Flipar

en: Apply
is: Virkja

en: Permission
is: Réttindi

en: 1 user | @count users
is[0]: 1 notandi
is[1]: @count notendur

en: Create @name
is: Stofna @name

en: Save permissions
is: Vista réttindi

en: Direction
is: Stefna

en: Notify user of new account
is: Láta notanda vita af nýjum notendaaðgangi
