Open Atrium Core (7.x-2.90) - en to mr translation catalogue (38 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Image size
mr: छायाचित्राचा आकार

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: By
mr: च्या कडून

en: Private
mr: खाजगी

en: Groups
mr: समुह

en: Group
mr: समुह

en: List
mr: यादी

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Summary
mr: संक्षेप

en: Move
mr: सरकवा

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: Updated
mr: सुधारित

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Node
mr: शाखा

en: Active
mr: सक्रिय

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: E-mail address
mr: ई-मेल पत्ता

en: group
mr: समुह

en: Create content
mr: आशय बनवा

en: Blocked
mr: प्रतिबंधीत

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Direction
mr: दिशा

en: - Any -
mr: - काहीही -
