Open Atrium Core (7.x-2.27) - en to tr translation catalogue (79 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Image size
tr: Resim boyutu

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Delete
tr: Sil

en: Private
tr: Özel

en: Groups
tr: Gruplar

en: Group
tr: Grup

en: Subscribe to group
tr: Gruba abone ol

en: Unsubscribe from group
tr: Gruptan çık

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Public
tr: Açık

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Default
tr: Varsayılan

en: Summary
tr: Özet

en: View
tr: Görüntüle

en: Modules
tr: Modüller

en: Section
tr: Bölüm

en: Posted by
tr: Gönderen:

en: User
tr: Kullanıcı

en: Email
tr: E-posta

en: Node
tr: Düğüm

en: Added
tr: Eklendi

en: Available updates
tr: Mevcut güncellemeler

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Comment
tr: Yorum

en: blocked
tr: engellenmiş

en: Node Types
tr: Düğüm Türleri

en: Members
tr: Üyeler

en: group
tr: grup

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Square
tr: Kare

en: Create content
tr: İçerik yarat

en: Operation
tr: İşlem

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Logout
tr: Çıkış

en: Full
tr: Tam

en: Display Name
tr: Görüntü Adı

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Messages
tr: İletiler

en: The changes have been saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Dün

en: Blocked
tr: Engellendi

en: Team
tr: Takım

en: Teams
tr: Takımlar

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: User Profile
tr: Kullanıcı Profili

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Removed
tr: Silindi

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Apply
tr: Uygula

en: Permission
tr: İzinler

en: Space
tr: Boşluk

en: 1 user | @count users
tr[0]: @count kullanıcı
tr[1]: @count kullanıcı

en: Create Content
tr: İçerik Oluştur

en: Save permissions
tr: İzinleri kaydet

en: approved
tr: onaylanmış

en: Custom format
tr: Özel biçim

en: Config
tr: Yapılandırma

en: Dashboard
tr: Pano

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Show description
tr: Açıklamayı göster

en: Custom formats
tr: Özel biçimler

en: Relative date
tr: Göreli tarih

en: Show links
tr: Bağlantıları göster

en: Blocked users
tr: Engellenmiş kullanıcılar

en: Archived
tr: Arşivlendi

en: Notification Settings
tr: Bildirim Ayarları

en: Group roles and permissions
tr: Grup rolleri ve izinleri

en: OG membership type
tr: OG üyelik türü

en: Message types for Open Atrium
tr: Open Atrium için ileti türleri
