Open Atrium Discussion (7.x-2.11) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: Content
pt: Conteúdo

en: Parent
pt: Superior

en: Section
pt: Seção

en: reply
pt: responder

en: Attachments
pt: Anexos

en: Space
pt: Espaço

en: Not Published
pt: Não publicado

en: Parent ID
pt: ID do pai

en: Groups audience
pt: Audiência dos grupos

en:  new
pt:  novo

en: @entity entity referenced from !field_name
pt: @entity entidade referenciada !field_name

en: A bridge to the @entity entity that is referenced via !field_name
pt: Uma ponte para o @entity entidade que é referenciada via !field_name

en: Custom Text
pt: Texto Customizado

en: Open Atrium Section
pt: Seção do Open Atrium
