Open Atrium Discussion (7.x-2.19) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Content
fr: Contenu

en: Node
fr: Nœud

en: reply
fr: répondre

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: by
fr: par

en: unpublish
fr: dépublier

en: publish
fr: publier

en: Space
fr: Espace

en: Not Published
fr: Non publié

en: Parent ID
fr: Identifiant (ID) du  parent

en: Groups audience
fr: Audience de groupes

en:  new
fr:  nouveau

en: @entity entity referenced from !field_name
fr: Entité @entity réferencée par !field_name

en: A bridge to the @entity entity that is referenced via !field_name
fr: Un pont vers l'entité @entity qui est référencée via le champ !field_name

en: Custom Text
fr: Texte Personnalisé
