Open Atrium Discussion (7.x-2.29) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Parent
fa: والد

en: Section
fa: بخش

en: Node
fa: محتوا

en: reply
fa: پاسخ

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: by
fa: توسط

en: publish
fa: انتشار

en: Space
fa: فاصله

en: Parent ID
fa: شناسه والد

en:  new
fa:  جدید

en: Entity Reference
fa: مرجع عنصر

en: A bridge to the @entity entity that is referenced via !field_name
fa: پلی به عنصر @entity که از طریق !field_name به آن ارجاع شده است.
