Open Atrium Events (7.x-2.40) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Title
fr: Titre

en: 1 Hour
fr: 1 heure

en: Event
fr: Évènement

en: Location
fr: Emplacement

en: 1 Day
fr: 1 Jour

en: 1 Week
fr: 1 Semaine

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: When
fr: Quand

en: Event Date
fr: Date de l'évènement

en: Groups audience
fr: Audience de groupes

en: Add to Calendar
fr: Ajouter au calendrier

en: Geocoded Location
fr: Emplacement géocodé

en: An Open Atrium Event
fr: Événement (OpenAtrium)

en: Next Upcoming Date
fr: Prochaine date à venir

en: Send event reminders to subscribed users?
fr: Envoyer un rappel aux utilisateurs abonnés
