Open Atrium Events (7.x-2.41) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Title
de: Titel

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: 1 Hour
de: 1 Std.

en: Access
de: Zugriff

en: Section
de: Abschnitt

en: Event
de: Ereignis

en: Location
de: Ort

en: 1 Day
de: 1 Tag

en: 1 Week
de: 1 Woche

en: Attachments
de: Anhänge

en: When
de: Wann

en: Where
de: Wo

en: Event Date
de: Veranstaltungsdatum

en: Groups audience
de: Gruppenzugehörigkeit

en: Event settings
de: Einstellungen für Veranstaltungen

en: Add to Calendar
de: Zum Kalender hinzufügen

en: Geocoded Location
de: Geocodierter Ort

en: Open Atrium Events
de: Open Atrium Ereignisse

en: AddThis Calendar Widget
de: AddThis Kalender Widget
