Open Atrium Export (7.x-2.0-beta4) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Version
it: Versione

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: Upload file
it: Caricamento del file

en: Package
it: Imballo

en: export
it: esporta

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: May only contain lowercase letters, numbers and underscores. <strong>Try to avoid conflicts with the names of existing Drupal projects.</strong>
it: Può contenenre solo lettere minuscole, numeri e sottolineatura ("_"). <strong>Evitare di scegliere un nome uguale ad un progetto Drupal esistente.</strong>
