Open Atrium Radix (7.x-3.10) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Search
de: Suche

en: Help
de: Hilfe

en: Menu
de: Menü

en: Footer
de: Fußzeile

en: Text color
de: Schriftfarbe

en: Theme Settings
de: Theme-Einstellungen

en: Link color
de: Link-Farbe

en: Blue Lagoon
de: Blue Lagoon (Blaue Lagune)

en: Copyright
de: Urheberrecht

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Slate
de: Schiefer

en: Main background
de: Haupthintergrund

en: Sidebar background
de: Hintergrund der Seitenleiste

en: Sidebar borders
de: Rahmen der Seitenleiste

en: Footer background
de: Hintergrund der Fußzeile

en: Plum
de: Pflaume

en: Header background
de: Hintergrund der Kopfzeile

en: Title and slogan
de: Titel und Slogan

en: Firehouse
de: Feuerwehrhaus

en: Ice
de: Eis

en: Forest
de: Wald

en: Content background
de: Inhalts-Hintergrund

en: Drupal is a registered trademark of Dries Buytaert.
de: Drupal ist ein eingetragenes Markenzeichen von Dries Buytaert.

en: Bootstrap (default)
de: Bootstrap (Standard)
