Open Atrium Radix (7.x-3.14) - en to ku translation catalogue (18 entries)

en: Home
ku: ماڵەوە

en: Content
ku: ناوەڕۆک

en: Search
ku: گەڕان

en: Help
ku: یارمەتی

en: Menu
ku: پێڕست

en: Footer
ku: بەشی ژێرەوە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Text color
ku: ڕه‌نگی نووسین

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: Link color
ku: ڕەنگی بەستەر

en: Slate
ku: بەردەڕەش

en: Main background
ku: پاشبنەمای سەرەکی

en: Sidebar background
ku: پاشبنەمای لاپارچە

en: Sidebar borders
ku: سنووری لاپارچە

en: Plum
ku: هەڵووژە

en: Title and slogan
ku: ناونیشان و دروشم

en: Firehouse
ku: بنکەی ئاگرکوژێنەوە

en: Ice
ku: بەفر
