Open Atrium Radix (7.x-3.16) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Search
fa: جستجو

en: Help
fa: راهنما

en: Menu
fa: قائم

en: Footer
fa: پاورقی

en: Filter
fa: صافی

en: Text color
fa: رنگ متن

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Link color
fa: رنگ واصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Slate
fa: تخته سنگ

en: Main background
fa: رنگ زمینه‌ی اصلی

en: Sidebar background
fa: رنگ زمینه ی نوار کناری

en: Sidebar borders
fa: حاشیه‌ های نوار کناری

en: Footer background
fa: رنگ زمینه‎ی قسمت پایینی

en: Title and slogan
fa: عنوان و شعار سایت

en: Firehouse
fa: ایستگاه آتش‌نشانی

en: Ice
fa: یخ
