Open Atrium Wizard (7.x-2.0-rc2) - en to pl translation catalogue (26 entries)

en: list
pl: lista

en: Title
pl: Tytuł

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: List
pl: Lista

en: Cancel
pl: Anuluj

en: view
pl: przeglądaj

en: Edit
pl: Edytuj

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Save
pl: Zapisz

en: View
pl: Widok

en: add
pl: dodaj

en: Are you sure you want to delete %title?
pl: Czy na pewno usunąć %title?

en: Create content
pl: Dodaj zawartość

en: Full
pl: Pełny

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: Content Type
pl: Rodzaj zawartości

en: Text to display
pl: Tekst do wyświetlenia

en: @type %title has been deleted.
pl: Usunięto wpis %title (@type).

en: manage fields
pl: zarządzaj polami

en: manage display
pl: zarządzaj wyświetlaniem

en: Wizards
pl: Kreatory

en: (Machine name: @type)
pl: (Nazwa systemowa: @type)

en: The entity has been saved.
pl: Encja została zapisana.
