Open Atrium Wizard (7.x-2.0-rc3) - en to de translation catalogue (25 entries)

en: list
de: Liste

en: Title
de: Titel

en: delete
de: Löschen

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: List
de: Liste

en: Cancel
de: Abbrechen

en: view
de: Ansicht

en: Edit
de: Bearbeiten

en: edit
de: Bearbeiten

en: Save
de: Speichern

en: View
de: Ansicht

en: add
de: hinzufügen

en: Are you sure you want to delete %title?
de: Möchten Sie %title wirklich löschen?

en: Create content
de: Inhalt erstellen

en: Full
de: Vollständig

en: @type: deleted %title.
de: @type: %title wurde gelöscht.

en: Content Type
de: Inhaltstyp

en: Text to display
de: Anzuzeigender Text

en: @type %title has been deleted.
de: @type %title wurde gelöscht.

en: manage fields
de: Felder verwalten

en: manage display
de: Anzeige verwalten

en: Wizards
de: Assistenten

en: Wizard
de: Assistent

en: (Machine name: @type)
de: (Maschinenlesbarer Name: @type)
