Open Atrium Wizard (7.x-2.0-rc3) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: list
fr: liste

en: Title
fr: Titre

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: view
fr: voir

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: add
fr: ajouter

en: Are you sure you want to delete %title?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %title ?

en: Create content
fr: Créer un contenu

en: Full
fr: Complet

en: @type: deleted %title.
fr: @type : %title supprimé.

en: Content Type
fr: Type de contenu

en: Text to display
fr: Texte à afficher

en: @type %title has been deleted.
fr: Le contenu '%title', de type '@type', a été supprimé.

en: manage fields
fr: gérer les champs

en: manage display
fr: gérer l'affichage

en: Wizards
fr: Assistants

en: Wizard
fr: Assistant

en: (Machine name: @type)
fr: (Nom système : @type)
