Open Atrium Wizard (7.x-2.0-rc4) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: list
pt: lista

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: view
pt: ver

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Salvar

en: View
pt: Ver

en: add
pt: adicionar

en: Are you sure you want to delete %title?
pt: Você tem certeza que deseja apagar %title?

en: Create content
pt: Criar conteúdo

en: Full
pt: Completo

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title foi apagado.

en: Content Type
pt: Tipo de conteúdo

en: Text to display
pt: Texto a ser exibido

en: @type %title has been deleted.
pt: @type %title foi apagado.

en: manage fields
pt: gerenciar campos

en: manage display
pt: gerenciar exibição

en: (Machine name: @type)
pt: (Identificador: @type)

en: The entity has been saved.
pt: A entidade foi salva.

en: CSS class for links
pt: Classe CSS para links
