Open Atrium Wizard (7.x-2.1) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: list
id: daftar

en: Title
id: Judul

en: delete
id: hapus

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: view
id: tampilan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: View
id: Lihat

en: Are you sure you want to delete %title?
id: Anda yakin ingin menghapus %title?

en: Create content
id: Kirim artikel

en: Full
id: Penuh

en: @type: deleted %title.
id: @type: menghapus %title.

en: Content Type
id: Tipe Konten

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan

en: @type %title has been deleted.
id: @type %title sudah dihapus.

en: manage fields
id: kelola field

en: manage display
id: kelola tampilan

en: (Machine name: @type)
id: (Nama mesin: @type)
