Open Atrium Wizard (7.x-2.2) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: list
nl: lijst

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: view
nl: weergeven

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: add
nl: toevoegen

en: Are you sure you want to delete %title?
nl: Weet u zeker dat u %title wilt verwijderen?

en: Create content
nl: Inhoud aanmaken

en: Full
nl: Volledig

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: Content Type
nl: Inhoudstype

en: Text to display
nl: Weer te geven tekst

en: @type %title has been deleted.
nl: @type %title is verwijderd.

en: manage fields
nl: velden beheren

en: manage display
nl: weergave beheren

en: (Machine name: @type)
nl: (Systeemnaam: @type)

en: The entity has been saved.
nl: De entiteit is opgeslagen.

en: Administrative link
nl: Beheerlink

en: Provide a simple link for administrators to view the content.
nl: Biedt een eenvoudige link voor beheerders om de inhoud te bekijken.

en: Administrative edit link
nl: Beheerlink voor wijzigen

en: Provide a simple link for administrators to edit the content.
nl: Biedt een eenvoudige link voor beheerders om de inhoud te bewerken.

en: Administrative delete link
nl: Beheerlink voor verwijderen

en: Provide a simple link for administrators to delete the content.
nl: Biedt een eenvoudige link voor beheerders om de inhoud te verwijderen.
