Open Atrium Work Tracker (7.x-2.11) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Type
ru: Тип

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Priority
ru: Приоритет

en: - None -
ru: - Не указано -

en: Name
ru: Название

en: Access
ru: Доступ

en: Section
ru: Раздел

en: Assigned to
ru: Назначен

en: Node
ru: Материал

en: Comment
ru: Комментарий

en: Task
ru: Задание

en: Attachments
ru: Вложения

en: Due date
ru: Срок

en: Allowed values
ru: Допустимые значения

en: Space
ru: Пробел

en: Submitted by !username on !datetime
ru: Опубликовано !datetime пользователем !username

en: Groups audience
ru: Находится в группах

en: Custom Text
ru: Пользовательский текст

en: There are no entities matching "%value"
ru: Нет сущностей, совпадающих с "%value"

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)"
ru: Несколько сущностей называется %value. Укажите то, что вы хотите с помощью круглых скобок. Например: "@value (@id)"

en: Multiple entities match this reference; "%multiple"
ru: Несколько сущностей совпадает с этой связью; "%multiple"

en: OG vocabulary
ru: Словарь ОГ

en: - Restricted access -
ru: - Ограниченный доступ -

en: Copy for multiple
ru: Дублировать нескольким

en: - Copy for multiple -
ru: - дублировить нескольким -

en: Copy for each assignee
ru: Скопировать для каждого назначенного

en: Assigned to (multiple)
ru: Назначено (несколько)

en: Task information
ru: Информация о задаче
