Open Atrium Work Tracker (7.x-2.4) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: - None -
bn: - একটিও নয় -

en: Name
bn: নাম

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Space
bn: স্পেস

en: Submitted by !username on !datetime
bn: তৈরি করেছেন: !username !datetime তারিখে
