Open Atrium Work Tracker (7.x-2.4) - en to uk translation catalogue (28 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Priority
uk: Пріоритет

en: - None -
uk: - Немає -

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Section
uk: Розділ

en: Assigned to
uk: Призначено

en: Node
uk: Матеріал

en: Comment
uk: Коментар

en: Task
uk: Завдання

en: Attachments
uk: Вкладення

en: Due date
uk: Термін виконання

en: Allowed values
uk: Дозволені значення

en: Space
uk: Пробіл

en: Submitted by !username on !datetime
uk: Опубліковано !username !datetime

en: Groups audience
uk: Аудиторія груп

en: Custom Text
uk: Власний текст

en: There are no entities matching "%value"
uk: Відсутні сутності, що відповідають "%value"

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)"
uk: Через %value викликається декілька сутностей. Оберіть необхідну з них додавши її ідентифікатор в дужках, в такому вигляді "@value (@id)"

en: Multiple entities match this reference; "%multiple"
uk: Цьому посилання відповідає декілька сутностей; "%multiple"

en: - Restricted access -
uk: - Обмежений доступ -

en: Copy for multiple
uk: Копіювати у декілька

en: - Copy for multiple -
uk: - Копіювати в декілька -

en: Copy for each assignee
uk: Копіювати для кожного призначеного

en: Assigned to (multiple)
uk: Призначено до (декілька)
