Open Atrium Work Tracker (7.x-2.6) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Status
fr: État

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Priority
fr: Priorité

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Name
fr: Nom

en: Assigned to
fr: Assigné à

en: Node
fr: Nœud

en: Comment
fr: Commentaire

en: Task
fr: Tâche

en: Attachments
fr: Pièces jointes

en: Due date
fr: Date d'échéance

en: Allowed values
fr: Valeurs autorisées

en: Space
fr: Espace

en: Submitted by !username on !datetime
fr: Soumis par !username le !datetime

en: Groups audience
fr: Audience de groupes

en: Custom Text
fr: Texte Personnalisé

en: There are no entities matching "%value"
fr: Il n'y a aucune entité correspondant à "%value"

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)"
fr: Plusieurs entités sont appelées %value. Précisez celle que vous voulez en ajoutant l'id entre parenthèse, par exemple "@value (@id)"

en: Multiple entities match this reference; "%multiple"
fr: Plusieurs entités correspondent à cette référence : "%multiple"

en: - Restricted access -
fr: - Accès restreint -
