Open Atrium Work Tracker (7.x-2.6) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Priority
pt: Prioridade

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Name
pt: Nome

en: Section
pt: Seção

en: Assigned to
pt: Atribuído para

en: Comment
pt: Comentário

en: Task
pt: Tarefa

en: Attachments
pt: Anexos

en: Due date
pt: Data de vencimento

en: Allowed values
pt: Valores permitidos

en: Space
pt: Espaço

en: Submitted by !username on !datetime
pt: Enviado por !username em !datetime

en: Groups audience
pt: Audiência dos grupos

en: Custom Text
pt: Texto Customizado

en: There are no entities matching "%value"
pt: Não há entidades satisfazendo "%value"

en: Multiple entities match this reference; "%multiple"
pt: Múltiplas entidades satisfazem essa referência; "%multiple"

en: - Restricted access -
pt: - Acesso restrito -
