Open Atrium Work Tracker (7.x-2.9) - en to hu translation catalogue (23 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Priority
hu: Fontosság

en: - None -
hu: – Nincs –

en: Name
hu: Név

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Section
hu: Szakasz

en: Assigned to
hu: Felelős

en: Node
hu: Tartalom

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Task
hu: Feladat

en: Attachments
hu: Csatolmányok

en: Allowed values
hu: Megengedett értékek

en: Space
hu: Szóköz

en: Submitted by !username on !datetime
hu: Beküldte !username – !datetime

en: Custom Text
hu: Egyéni szöveg

en: There are no entities matching "%value"
hu: Nem található entitás, mely megfelel az értéknek: "%value"

en: Many entities are called %value. Specify the one you want by appending the id in parentheses, like "@value (@id)"
hu: Több entitás is szerepel ezen a néven: %value. Megadható egy bizonyosra való szűkítés az azonosító zárójelben való megadásával, például „@value (@id)”

en: Multiple entities match this reference; "%multiple"
hu: Több entitás is megfelel: „%multiple”

en: - Restricted access -
hu: - Korlátozott hozzáférés -
