OAuth PECL (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (50 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Explanation or submission guidelines
ar: الشرح أو توجيهات الإرسال

en: Version
ar: النسخة

en: view
ar: عرض

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Are you sure you want to delete %title?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف %title؟

en: Only site administrators can create new user accounts.
ar: يمكن للإداريين فقط إنشاء حسابات مستخدمين جديدة.

en: Filter
ar: انتقاء

en: menu
ar: قائمة

en: Refine
ar: تحسين

en: Undo
ar: تراجع

en: any
ar: أياً

en: Create new account
ar: إنشاء حساب جديد

en: @type: deleted %title.
ar: @type: %title حُذف.

en: Language neutral
ar: اسم اللغة

en: @type: updated %title.
ar: @type: تم تحديث %title.

en: @type: added %title.
ar: @type: تمت إضافة %title.

en: Error saving user account.
ar: خطأ أثناء حفظ حساب المستخدم.

en: @type %title has been deleted.
ar: تم حذف ال@type‏ %title.

en: Not enabled
ar: غير مُفعّل

en: Submission form settings
ar: إعدادات استمارة النشر

en: The human-readable name %name is already taken.
ar: الاسم الموجه للبشر %name مستخدم بالفعل.

en: manage fields
ar: تسيير الحقول

en: manage display
ar: إدارة العرض

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ar: الاسم البرمجي غير صحيح. يرجى إدخال اسم مختلف عن %invalid.

en: Find and manage people interacting with your site.
ar: بحث وإدارة الأشخاص المتفاعلين مع موقعك.

en: Undefined language (@langcode)
ar: لغة غير معينة (@lagncode)

en: and where %property is %value
ar: وحيث %property هي %value

en: where %property is %value
ar: عندما يكون %property هو %value

en: and where
ar: وحيث

en: (Machine name: @type)
ar: (الإسم الآلى: @type)
